Matka Wszystkich Lalek

Autor:
Monika Szwaja
Oprawa: 
miękka
Format: 
144x207
ISBN: 
978-83-62405-42-8
Data wydania: 
13/04/2016
Cena detaliczna: 
29.9 zł

                       Kup ebook

 Korrigany, małe bretońskie duszki, potrafią porządnie zamieszać w ludzkich losach. Może to jakiś korrigan postanowił zburzyć spokój Claire Autret z maleńkiej wyspy u brzegów Bretanii? Wysłał ją w polskie góry, aby tam spotkała dziwną i tragiczną postać Matki Wszystkich Lalek? Kazał jej przewartościować całe swoje dotychczasowe życie? Pamiętajmy jednak, że korrigany umieją też leczyć rany i naprawić to, co same zepsuły...  

„Matka Wszystkich Lalek” to książka, w której Monika Szwaja opisała losy dwóch kobiet, różniących się właściwie wszystkim, od wieku począwszy. Jedna z nich, córka polsko-bretońskiego małżeństwa dobiega trzydziestki i właśnie dowiaduje się, że niezupełnie jest osobą, za którą dotąd się uważała. Druga również przez wiele lat przeżywała kłopoty z własną identyfikacją spowodowane bezwzględnością drugiej wojny światowej. Obie muszą sobie jakoś poradzić z nową wiedzą o sobie i swoim pochodzeniu. Nie jest to wcale łatwe, zwłaszcza w przypadku osoby, której w dzieciństwie zmieniono tożsamość i połączono to z regularnym praniem mózgu. Takich rzeczy nie przeżywa się bezkarnie.

Monika Szwaja, jak zwykle, pisze o kobietach, które nie gubią się na zakrętach rzeczywistości... a jeśli nawet czasem się zagubią, to starają się odnaleźć drogę do samych siebie. Potrafią myśleć, walczyć, pracować, kochać i cieszyć się życiem.

Czytając "Matkę Wszystkich Lalek" przeniesiemy się na małą, skalistą wysepkę u wybrzeża magicznej krainy - Bretanii, a także w polskie Karkonosze, również posiadające własną magię i niezaprzeczalny urok, tak dobrze znany wielu z nas.


  

RECENZJE KSIĄŻKI

Reakcja czytelników - oczarowanie - Lego ergo sum

Przepełniona obrazami i zapachami - Anna - moje książki

Monika Szwaja jest w świetnej pisarskiej formie - Słowo czytane
Niesamowita książka -
Okiem recenzenta

"Matka Wszystkich Lalek" to zdecydowanie najlepsza książka Moniki Szwai - Sabinkowe czytanie
Przez powieść się płynie - Z miłości do literatury
Opowiadania przeplatają się ze sobą, by w końcu stworzyć portret niezwykłych kobiet -
Taki jest świat
Dla fanów autorki jest to pozycja obowiązkowa - Lubimyczytać.pl
Daje do myślenia i nie pozwala przejść obojętnie… - Z książkami
 

strony www Poznań