Panny roztropne

Autor:
Magdalena Witkiewicz
Oprawa: 
miękka
Projekt okładki: 
Andrzej Brzezicki
Format: 
125x195
ISBN: 
978-83-929162-1-5
Data wydania: 
22/04/2010
Cena detaliczna: 
28 zł

nakład wyczerpany                                     

Czy w dwudziestym pierwszym wieku są jeszcze panny roztropne? – zastanawia się ośmioletnia Zuzanna, zwana Bachorem, dziecię nieprzeciętnie inteligentne, a w dodatku przecudnej urody. Czy panną roztropną jest Milaczek, w dalszym ciągu szukający miłości idealnej, czy może ponad sześćdziesięciopięcioletnia ekscentryczna i nadal seksowna młoda mężatka, pani Zofia Kruk?

A może Aleksandra Pieczka, emerytowana gimnastyczka, która uciekając od mężczyzny swojego byłego życia, zatrzymała się w domu pod lasem? Czy aby być panną roztropną należy mieć oliwę w torebce, czy wystarczą zwykłe baterie? I co na to pies arystokrata - Parys Antonio, który baterii zdecydowanie nie lubi? Pełna ciepła i humoru książka Magdaleny Witkiewicz. Dla kobiet w każdym wieku! I dla mężczyzn też, żeby wiedzieli, co myślą kobiety.

Serwując żarty, Autorka zawierza inteligencji czy raczej poczuciu humoru odbiorcy: jej bohaterki nie kwitują zabawnych kwestii sitcomowymi wybuchami śmiechu. Wychodząc chyba z założenia, że spontaniczne rozbawienie to nie to samo, co bawienie się na siłę. Magdalena Witkiewicz nie zmusza więc do zabawy, ale bez wysiłku porywa czytelnika w jej wir. Marta Mizuro, Zwierciadło

 

RECENZJE KSIĄŻKI
Dobry odpoczynek po męczącym dniu - Słowem malowane
Nic tylko czytać i podziwiać - Sztukater
Dopóki nie skończyłam nic dla mnie nie istniało - Zapatrzona w książki
I te macochy... to złe kobiety były - Lubimy czytać
Jak miło i przyjemnie czyta się takie książki - z Zakurzonej półki
Niesamowite poczucie humoru - nakanapie.pl
Czy panny roztropne jeszcze są na tym świecie? - nakanapie.pl
Nic tylko czytać i podziwiać. - Sztukateria
 

 

strony www Poznań