Marek P. Wiśniewski


W piątek 18 marca katowicki salon EMPIK Silesia odwiedził Marek P.Wiśniewski – autor głośnego debiutu - ,, Rzeka szaleństwa ”.
Pisarz opowiadał między innymi o debiucie medialnym swojej książki w radiu oraz o emocjach towarzyszących nagrywaniu słuchowiska. Rozwiał również wszelkie wątpliwości co do gatunku literackiego jakim jest ,, Rzeka szaleństwa ” - ,, Jest to powieść obyczajowa
z elementami sensacji. Nie pisałem kryminału, nie pisałem thrillera psychologicznego. Na pewno jest to romans, mroczny romans kobiety z młodszym mężczyzną. Elementy sensacyjne wynikają z akcji i treści tej książki. Rzeka Warta odgrywa tam symbol rzeki – drogi i innych polskich rzek, zaniedbanych i odrzuconych gdzieś tam w niepamięć (…).
Książka jest nietypowa z racji tego, że ma dwie części – część mobilną w której akcja rozgrywa się na rzece i na barce
i część stacjonarną rozgrywającą się w jakimś pałacu.
I to podobno jest kłopotliwe dla niektórych osób, bo jeśli coś dzieje się w jednym miejscu to ma się dziać tak aż do końca. ”.
Wiśniewski opowiadał również o elementach manipulacji psychologicznej połączonej z magią, które możemy znaleźć w jego książce.
Publiczność miała także okazję wysłuchania kilku rad, które autor kieruje do początkujących pisarzy oraz oczywiście porozmawiać z pisarzem i zdobyć jego autograf.

zdjęcia: Paweł Majchrzak
 
 

 

strony www Poznań